Grand Prix ChessCraft Arena – Etapa a IX a – 5 septembrie 2021

Grand Prix ChessCraft Arena – Etapa a IX a – 5 septembrie 2021


Project Description

Etapa a-IX-a a Grand Prix ChessCraft Arena a adunat 71 de iubitori ai sahului.
Clasament si rezultate: http://chess-results.com/tnr576478.aspx?lan=1&art=0&turdet=YES
Felicitari tuturor copiilor participanti !

Iata premierea:

Turneul A – copii sub 14 ani
Locul 1 baieti U14 – Covaciu Alexandru Marian – CS Oxygen Bucuresti
Locul 2 baieti U14 – Ghita Costa Cristian – CS Oxygen Bucuresti
Locul 3 baieti U14 – Bujor Andrei Cristian – CSM Galati
Locul 1 fete – Radu Antonia – CSM Ploiesti
Locul 2 fete – Radu Rebecca Aimee – CS Oxygen Bucuresti
Locul 3 fete – Luca Cristian Catinca – CS Oxygen Buuresti
Locul 1 U12 – Constantin-Ciuntu Darius Mihai – CS Oxygen Bucuresti
Locul 2 U12 – Sirbu Ilinca – CS Oxygen Bucuresti
Locul 3 U12 – Bodnar Calin Lucian – CSM Bucuresti
Locul 1 CIV 1001 – Pertea Ion Marian – CS Oxygen Bucuresti
Locul 2 CIV 1001 – Argatu Alexandru Tudor – CS Oxygen Bucuresti
Locul 3 CIV 1001 – Chen Ke Hao – CS Oxygen Bucuresti

Turneul B – copii sub 10 ani
Locul 1 baieti – Rusu Lukas – CS International chess Club Iasi
Locul 2 baieti – Petroff Vlad – CS Oxygen Bucuresti
Locul 3 baieti – Ponta Facalet Zeno Andrei- CS Sahistul Pecica
Locul 1 fete – Vitelar Bianca Andreea – CS Unirea Sannicolau Mare
Locul 2 fete – Rusu Ioana – Acs MM Badea Ilfov
Locul 3 fete – Balan Diana Maria – CS Micul Sahist Iasi
Locul 1 baieti CIV 1001 – Zurbagiu Sebastian – CS Oxygen Bucuresti
Locul 2 baieti CIV 1001 – Dragulescu Andrei – CS Gambitul Damei Ploiesti
Locul 3 baieti CIV 1001 – Jacodi Tudor Andrei – CS Oxygen Bucuresti
Locul 1 fete CIV 1001 – Ghiba Ilinca Maria – CS Oxygen Bucuresti
Locul 2 fete CIV 1001 – Soanca Bianca – CS Oxygen Bucuresti
Locul 3 fete CIV 1001 – Lixandru Irina – CS Oxygen Bucuresti
Premii speciale pentru copiii incepatori si intermediari din Academia de Sah: Radulescu Denis Ciprian, Prodan Alexandra Sofia

Turneul C – copii sub 8 ani
Locul 1 baieti – Parvu Razvan George – CS Oxygen Bucuresti
Locul 2 baieti – Samoila Rares Andrei – ACS Casa Sahului Bucuresti
Locul 3 baieti – Zhao Johnny Yuming – Hong Kong
Locul 1 fete – Paunescu Aida – Cypru
Locul 2 fete – Mihalcea Andreea – CS Oxygen Bucuresti
Locul 3 fete – Constantin-Ciuntu Anne Sophie – CS Oxygen Bucuresti
Locul 1 baieti CIV 1001 – Cirligea Nicholas Alexander – CS Oxygen Bucuresti
Locul 2 baieti CIV 1001 – Dragomirescu Tudor Alexandru – CS Oxygen Bucuresti
Locul 3 baieti CIV 1001 – Kadar Sebastian
Locul 1 fete CIV 1001 – Petroff Mara – CS Oxygen Bucuresti
Locul 2 fete CIV 1001 – Prodan Patricia – CS Oxygen Bucuresti
Locul 1 U6 – Ivascu Petru – CS Oxygen Bucuresti
Premii speciale pentru copiii incepatori si intermediari din Academia de Sah: Larion Iustin si Ngo Tuan Kiet.

Etapa urmatoare (a-X-a) va avea loc pe data de 3 octombrie 2021. Va asteptam cu drag!